Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Afganistan, 6 ushtarë të NATO të vrarë, nuk jepet kombësia e tyre
English

Afganistan, 6 ushtarë të NATO të vrarë, nuk jepet kombësia e tyre

Afganistan, 12 dhjetor NOA - Gjashtë ushtarë të NATO-s janë vrarë në një sulm në jug të Afganistanit. Humbjet janë raportuar nga forca ndërkombëtare ISAF në një deklaratë, ku nuk janë dhënë hollësi të mëtejshme dhe as kombësia e tyre.

Megjithatë bëhet fjalë për bilancin më negativ që është hasur në vetëm një përleshje dhe që përfshin trupat e huaja, pas gjashtë ushtarëve të tjerë që u vranë më 29 nëntor nga një roje kufiri që kalonte nga talebanët.
Ky episod është një nga më të përgjakshmit për NATO-n që nga fillimi i operacioneve në vitin 2001, ka arritur në 692 numri i ushtarëve të huaj të vrarë në Afganistan gjatë këtij viti dhe kjo sipas një vlerësimi të bazuar në të dhënat e faqes icasualties.org.

r.b/NOA

KOMENTE