Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Milani kalon me sukses Bolonjën dhe vazhdon kryesimin
English

Milani kalon me sukses Bolonjën dhe vazhdon kryesimin

Milano, 12 dhjetor NOA - Një konfirmim tepër i rëndësishëm ka ardhur nga ana e skuadrës së Milanit dhe kjo në lidhje me vazhdimësinë e rezultateve, ku kuqezinjtë në sfidën e “Dall'Arës”, kundrejt Bolonjës arritën të fitonin me rezultatin bindës 3 me 0.

Ka qenë Boateng i cili ka shënuar i pari për Milanin, ndërsa më pas për të dyfishuar rezultatin ka menduar braziliani Robinho, i cili po tregon një formë tepër të mirë tek kuq e zinjtë.

Pjesa e dytë ka dhuruar një tjetër gol për Milanit ku këtë herë ka qenë gjiganti suedez Zlatan Ibrahimoviç.

Për t'u theksuar është se në minutën e 78 të garës Abbiati ka pritur dhe një njëmbëdhjetëmetërsh të realizuar nga Di Vaio.

Tani kuqezinjtë kryesojnë të vetëm serinë A dhe falë kësaj fitoreje janë ngjitur në kuotën e 36 pikëve.

r.b/NOA

KOMENTE