English

Berluskoni ballafaqohet me votëbesim dhe e fiton, ja të gjitha gafat që ka bërë (VIDEO)

Romë, 14 Dhjetor 2010 NOA/ Rid Bulku – Është i paparë, në guximin e tij që nga disa shihet si guxim prej budallai dhe disa të tjerë si guxim prej cubi.

Është gjithmonë ai, Kryeministri italian, Silvio Berluskoni, i cili nuk i frikohet asgjëje, as talljes apo shakasë së shtuar në dozë, ndaj presidentit të superfuqisë amerikane, Obama.

Para pak orësh, kryeministri 74-vjeçar, fitoi votëbesimin në Senat, ndërsa nuk e kishte më shumicën e sigurt, në Dhomën e Deputetëve pas ndarjes nga ish-aleati dhe kryesuesi i Parlamentit, Xhanfranko Fini.

Por gjithsesi me 314 pro dhe 311 kundër, Berluskoni arriti të fitojë votëbesimin edhe në Dhomën e Deputetëve.

Nëse Berluskoni humbte në Dhomën e Deputetëve, atëherë nuk i mbetej gjë tjetër veçse të detyrohej të jepte dorëheqje në mes të mandatit të tij të tretë pesëvjeçar.

Më poshtë në këtë video, ju do të mund të shihni gafat më pikante që ka bërë “i papari” Berluskoni.

{youtube}jCL2HL8D8sM{/youtube}

KOMENTE