Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Rama-Arvizu: Kyç lufta kundër korrupsionit dhe krimit financiar
English

Rama-Arvizu: Kyç lufta kundër korrupsionit dhe krimit financiar

Tiranë, 14 dhjetor, NOA - Prokurorja e Përgjithshme Ina Rama priti sot në një takim mirëseardhjeje Ambasadorin e SHBA-ve në Tiranë, Aleksander Arvizu. Duke e uruar për fillimin e detyrës së tij, Kryeprokurorja Rama i shprehu Ambasadorit Arvizu mirënjohjen e veçantë për kontributin dhe ndihmën e qeverisë së SHBA për institucionin e prokurorisë si dhe shprehu dëshirën për rritjen e mëtejshme të bashkëpunimit.

Zonja Rama, bëri një pasqyrë të punës dhe paraqiti prioritetet e Prokurorisë që janë lufta kundër korrupsionit dhe krimit financiar.

Kryeprokurorja vlerësoi mbështetjen nga ana e ambasadës së SHBA-ve për institucionin e Prokurorisë nëpërmjet zyrës së UPDAT dhe programit të Sfidës së Mijëvjeçarit duke garantuar njëkohësisht për rolin e angazhimit të prokurorisë sidomos në situatat që po kalon vendi në rrugën e integrimit.

Ambasadori i SHBA-ve, Aleksandër Arvizu, vlerësoi hapat e Shqipërisë në proceset e integrimit si dhe rolin e prokurorisë në rritjen e performancës së vendit.

Ai u shpreh se e njeh rolin e Prokurorisë si një partner i besueshëm dhe theksoi mbështetjen për institucionet e zbatimit të ligjit në Shqipëri.

i.t/NOA

KOMENTE