Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Panik mes udhëtarësh në stacion, treni nuk ndalon dot
English

Panik mes udhëtarësh në stacion, treni nuk ndalon dot

Firence, 16 dhjetor NOA - Aksident pa pasoja të rënda, në stacionin e Santa Maria Novella në Firence. Një tren rajonal ka mbërritur pa frenuar, duke u ndaluar vetëm për shkak të lëkundjeve të binarëve, ku pasagjerët u shqetësuan nga kjo situatë.

Kur shoferi u përpoq për të ndaluar trenin duke i shtyrë të gjithë sistemin e frenave, disa udhëtarë pësuan tronditje të vogla.

Pas incidentit, personeli hekurudhor i Shtetit dhe policia mbërritën menjëherë në vendngjarje.

Në këtë incident nuk është plagosur askush rëndë: pesë pasagjerët që mbetën të shokuar u transportuan menjëherë në urgjencë.

r.b/NOA

KOMENTE