Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Përmbytjet/ Situata në Shkodër, drejt përmirësimit
English

Përmbytjet/ Situata në Shkodër, drejt përmirësimit

Shkodër, 15 dhjetor, NOA – Gjatë natës së sotme ka patur më evakuime dhe situata e post-përmbytjeve në Shkodër, paraqitet drejt përmirësimit.

Gjithsesi, raportohet se janë me prezence uji zonat e Kirasit, Livadeve dhe lagjet Manush Alimani, Salo Halili, Ajasem, Iliria, Bahçallëk dhe pjesërisht lagjia Shiroke.

Aksi rrugor i unazës është i kalueshëm për të gjitha llojet e automjeteve, kurse aksi rrugor Xhabije-Ura e Bunës vazhdon të jetë me prezencë uji dhe automjetet e vogla kalojnë me vështirësi..

Ndërsa situata në komunën Ana e Malit, përsa i përket nivelit të ujit ka rënie me rreth 10 cm dhe janë kthyer në banesat e tyre 80 persona.

Përsa u përket zonave të përmbytura, vazhdon të jetë i përmbytur plotësisht fshati Obot, ndërsa fshati Goricë është i rrethuar nga uji duke e bërë të pakalueshme rrugën lidhëse me këto fshatra nga mjetet tokësore.

Janë shpërndarë 10 ton me ndihma te ndryshme etj.

n.e/NOA

KOMENTE