Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Policia nis bllokimin e fishekzjarrëve për festat
English

Policia nis bllokimin e fishekzjarrëve për festat

Shkup, 15 dhjetor, NOA - Policia e Maqedonisë është vënë në aksion për konfiskimin e materialeve piroteknike dhe fishekzjarrëve me rastin e festave të fundvitit.Nëpër tregjet e Maqedonisë t kanë nisur kontrollet efektive dhe është urdhëruar konfiskimin e këtij malli, që konsiderohet i paligjshëm.

Gjatë fundjavës së kaluar, ekipet e Ministrisë së Brendshme në tregun e Bit Pazarit në Shkup konfiskuan 25 mijë fishekzjarrë dhe materiale të tjera piroteknike.

Mirëpo, edhe përkundër konfiskimit të këtyre sasive, nëpër tregjet e vendit janë të pranishëm masivisht shitësit ambulant.

Për vetëm 100 denarë mund të blesh 100 copë. Ministria ka apeluar që të ndërpritet shitja e tillë ilegale dhe se për shkelësit e ligjit do të pasojnë gjoba dhe ndëshkime ligjore.

a.k/NOA

KOMENTE