English

Kambisti Bregasi, grabitet pranë shtëpisë, shtohen pistat për autorin

(UPDATE) Fier, 18 dhjetor, NOA- Shefqet Bregasi quhet kambisti i cili është grabitur pak minuta më parë në qytetin e Fierit.

Ndonëse i plagosur në kokë Bregasi, ka pohuar për policinë se nuk ka pasur asnjë konflikt me askënd dhe se shkaku i sulmit ishte pikërisht shuma që ai mbante me vete.

Ndërkaq burime pranë policisë së Fierit bëjnë me dije për agjencinë e lajmeve NOA, se kambisti është grabitur pranë shtëpisë së tij, çka sipas policisë shton mundësinë që autori i grabitjes të jetë në djeni të shumës që Bregasi mbante me vete, pasi edhe sulmi ka ndodhur përanë shtëpisë së këtij të fundit.

Policia ka marrë të dhëna nga kambisti në mënyrë që të bëjë të mundur identifikimin e autorit dhe të bëjë kapjen e tij.

a.y/NOA
KOMENTE