Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Sondazhet, në Maqedoni do të ketë sërish luftë
English

Sondazhet, në Maqedoni do të ketë sërish luftë

Shkup, 19 dhjetor, NOA – Një pjesë e opinionit maqedonas mendon se do të ketë sërish luftë në këtë vend. Rreth 28 për qind e maqedonasve vlerësojnë se pas nëntë vitesh nga konflikti i vitit 2001, ende ekziston rreziku i konfliktit të armatosur.

Sondazhi është publikuar nga anketa e Gallup Ballkan Monitor, e realizuar për Fondacionin Ballkanik për Fëmijë dhe të Rinj.

Brenda 4 vitesh numri i atyre që mendojnë se do të ketë konflikt të armatosur është rritur me 10 për qind.

Në vitin 2006 vetëm 18 për qind besonin se mund të pasojë konflikt i armatosur në Maqedoni.

a.k/NOA

KOMENTE