Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Pilot me frikë idiote, ul avionin se pa besimtarin të falej
English

Pilot me frikë idiote, ul avionin se pa besimtarin të falej

Maltë, 23 dhjetor NOA - Një fluturim i Air Malta u la në mes dhe avioni bëri ulje “emergjente” në terminalin e nisjes dhe kjo pasi një pasagjer po falte një nga pesë faljet ditore sipas besimit islam.

Kishin kaluar disa minuta nga fluturimi prej aeroportit Heathrow, kur pasagjeri u gjunjëzua në bord dhe nisi faljen.

Por personeli ka bërë përpjekje për ta kthyer në vendin e tij dhe për të vendosur rripin e sigurimit.

Kabina e ekuipazhit i ka kërkuar atij në mënyrë të vazhdueshme që të ulej në vendin e pasagjerëve, - deklaroi një zëdhënës i kompanisë ajrore në Maltë.

Më pas, kur ai filloi të recitonte lutjet e tij, në gjuhën arabe, si stafi dhe disa nga pasagjerët u futën në panik të pakuptimtë, kur e dëgjuan atë teksa lutej në arabisht.

Në këtë pikë ata e ndaluan atë, duke pasur dhe ndihmën e stjuardesave dhe rojeve. Kurse piloti i avionit, me një frikë idiote, vendosi të kthehej në aeroportin e nisjes edhe pse asgjë nuk kishte ndodhur: Besimtari po kryente ritin e faljes.

r.b/NOA

KOMENTE