Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Vret djalin vetëm 3 vjeç: Më bezdiste shumë
English

Vret djalin vetëm 3 vjeç: Më bezdiste shumë

Kore e Jugut, 23 dhjetor NOA - Një grua nga Koreja e Jugut ka vrarë të birin e saj 3-vjeçar dhe kjo pasi ai e kishte shqetësuar gjatë një ore pushimi që ndodhej, pasi kishte luajtur për orë të tëra në rrjet.

Gruaja e cila u arrestua menjëherë nga autoritetet vendase, ka pohuar se kishte një varësi të plotë nga lojërat në rrjetin e internetit, ku me sa është bërë e ditur ajo i dedikonte rreth 10 orë në ditë.

Edhe në këtë ditë fatale, kjo kishte ndodhur. Nëna luajti bollshëm me lojëra në internet dhe në një moment u lodh ndaj vendosi të dremisë nja një orë. Por vogëlushi po qante duke dashur ndihmë prindërore. Kjo e acaroi nënën që duke e parë të birin si bezdi, e masakroi derisa i mori jetën.

Gjatë kësaj kohe ajo i linte të dy fëmijët e saj të qanin për orë të tëra.

Tashmë rastet e varësisë së lojërave online që janë kthyer në emergjencë kombëtare janë bërë dy, ku kujtojmë se dhe në muajin mars se si një vajzë ishte ndarë nga jeta si pasojë e neglizhencës së prindërve.

r.b/NOA

KOMENTE