English

Fluks i madh emigrantësh në Kakavijë, radha arrin deri 6 km

Kakavijë, 24 dhjetor, NOA – Kthimi i emigrantëve shqiptarë në shtëpitë e tyre për të kaluar festat e fundvitit ka kaluar një fluks të madh të mbërritjes së tyre në pikat kufitare në jug të vendit.

Kështu, forcat e policisë kufitare të Kakavijës, raportojnë për agjencinë e Lajmeve NOA se gjatë natës dhe mëngjesit të sotëm, është vënë re një dyndje e madhe e emigrantëve drejt saj.

Në anën greke të pikës kufitare të Kakavijës, raportohet se radha e automjeteve që presin të hyjnë në tokën shqiptare ka arritur deri në 6 kilometra.

Ndërsa në doganën e Kapshticës raportohet se nuk ka radhë të gjata... (vijon)

n.e/NOA

KOMENTE