English

Gjykata lë në burg nipin e Aldo Bares

Tiranë, 24 dhjetor, NOA - Gjykata e Tiranës ka vendosur sot që të lërë në burg anëtarin e Bandës së Lushnjës Alxhi Nallbani. Vendimi është marrë sot, ndërkohë që Nallbani është dhe nipi i drejtuesit të Bandës së Lushnjës, Aldo Bare.

Nallbani u arrestua nga policia dy ditë më parë në kryeqytet. Ai kërkohej prej kohësh nga policia, ndërkohë që u arrestua në zonën e ish-Bllokut.

Alxhi Nallbanin, i njohur ndryshe me emrin Xhili është dënuar në Itali për veprën penale të trafikut të drogës me 14 vite burg.

I shumëkërkuari Nallbani i njohur përmes përgjimeve telefonike të autoriteteve italiane me nofkën Xhili kërkohej prej kohësh nga policia italiane.

a.k/NOA

KOMENTE