English

Peshkopi, plagoset adoleshenti në oborrin e shkollës, grindje me bashkëmoshatarin

Peshkopi, 24 dhjetor, NOA- Është plagosur me thikë një adoleshent në qytetin e Peshkopisë.

Alban Xhenga është plagosur nga bashkëmoshatari i tij Aranit Cara me thikë, në oborrin e gjimnazit ku të dy ishin nxënës.

Bëhet me dije se adoleshenti ka marrë plagë në afërsi të zemrës si shkak i goditjes me thikë dhe si rrjedhojë e kësaj është në gjendje kritike për jetën.

Mësohet se grindja ka ardhur për arsye banale dhe në grindje e sipër adoleshenti ka goditur bashkëmoshatarin.

Brenda pak minutash policia ka ndaluar agresorin Cara dhe e ka shoqëruar atë në polici, ndërkohë që i plagosuri është nën kujdesin e bluzave të bardha.

Ky është i disati rast i plagosjeve në ambientet e shkollës, pasi disa muaj më parë një tjetër rast ka ndodhur në qytetin e Tiranës.

a.y/NOA

KOMENTE