English

Presidenti Topi uron shqiptarët për Krishtlindje

Tiranë, 24 dhjetor, NOA- Kreu i shtetit Bamir Topi ka uruar pak minuta më parë qytetarët shqiptarë për festën e Krishtlindjeve.

Në fjalën e tij ai ka thënë se kjo festë i tërheq shqiptarët dhe atë vetë drejt vlerave të vërteta.

Më tej Presidenti është shprehur se kjo festë mbart në vetvete vetëm lumturi, paqe e gëzim për të gjitha familjet.

Ai e ka cilësuar këtë festë si një ditë të veçantë që i bashkon shqiptarët.

a.y/NOA
KOMENTE