English

Rama: Saliu, pisllëk gojor dhe broçkulla në jerm

Tiranë, 24 dhjetor, NOA – Kryetari i PS-së, Edi Rama tha sot se kryeministri Sali Berisha nuk ka dhënë asnjë shpresë për të përmbyturit në Shkodër, pensionistët, ish-ushtarakët, mjekët dhe arsimtarët.

Në një konferencë për mediat, Rama i cilësoi akuzat e bëra dje në adresë të tij nga kryeministri si “pisllëk gojor” dhe akuza të përsëritura.

“Një kryeministër që për asnjë çast nuk u kujdes tu thotë asnjë fjalë të mirë. Familjet e përmbytura panë sesi kryeministri nuk bëri asgjë, nuk ndryshoi asgjë në buxhet për ta. Por në prag të krishtlindjeve u tregoi se nuk ka ndërmend t’i ndalë përmbytjet”, tha Rama në konferencën e dhënë për mediat.

Ai tha se “Saliu ripërtyp broçkullat që ka nxjerrë prej vitesh nga barku i tij”.

a.k/NOA (vijon

KOMENTE