English

Siberi, temperaturat shkojnë -60 gradë

E premte, 24 dhjetor, NOA-Në Republikën e Sakha, në ekstremin lindor rus, temperaturat kanë zbritur deri në -60 gradë celcius dhe parashikohen rënie të tjera në ditët në vijim.

Një i ftohtë i paimagjinueshëm dhe rekord ky edhe për Siberinë, e cila është prekur ashtu si shtetet e tjera nga temperatura dhe situatë që e bën të ngjashme me Antraktidën.

Ndërkohë një i ftohtë rekord është shënuar edhe në Seul ku termometri ka zbritur në -15.1 gradë celcius.

a.y/NOA
KOMENTE