English

Premier League, Manchester United nuk gabon (Rezultatet)

Angli, 27 dhjetor NOA - Udhëheqësit e Manchester United nuk kanë gabuar në garën e radhës të kampionatit anglez të Premier League ku kanë mposhtur skuadrën e Sundeland me rezultatin 2-0.

Në Old Trafford ekipi i drejtuar nga Alex Ferguson është tërhequr nga Berbatov, i cili ka kryer dhe të dy golat për djajtë e kuq, respektivisht në minutën e 5 dhe në pjesën e dytë në minutën e 57-të.

Fitore të rëndësishme ka arritur dhe skuadra tjetër e Manchester, ajo e City e drejtuar nga tekniku italian Roberto Mancini, ku ka mundur jashtë fushe skuadrën e Newcastle, me rezultatin 1 me 3, ku tepër vendimtar ka qenë argjentinasi Tevez me dy golat që ka realizuar.

Për sa i përket ndeshjeve të tjera të kampionatit anglez ato janë të renditura si më poshtë:

Fulham - West Ham 1-3

Blackburn-Stoke City 0-2

Bolton West Bromwich 2-0
Wolverhampton-Wigan 1-2

r.b/NOA

KOMENTE