English

Urgjent/ Aksident me përmasa tragjike, humbin jetën 2 persona, 4 në gjendje kritike

Elbasan, 26 dhjetor, NOA Arjola Ymeraj - Një aksident tjetër ka tronditur mbrëmjen e sotme qytetin e Elbasanit, ku si shkak i tij kanë vdekur dy persona, ndërsa 4 të tjerë janë aksidentuar pas përplasjes së dy makinave në aksin rrugor Peqin-Elbasan.

Mësohet se dy makinat e aksidentuara janë me targa greke, njëra e tipit Opel dhe tjetra Wolksvagen.

Nga të dhënat paraprake mësohet se ky aksident vjen pasi emigrantët shqiptar, nuk përshtaten lehtë me sistemin rrugor në Shqipëri.

Ky është aksidenti i dytë me pasoja tragjike i mbrëmjes së sotme pas atij të qytetit të Përmetit ku ka humbur jetën kalimtarja 55 vjeçare.

Shkak i këtyre aksidenteve duket se është shpejtësia e madhe e drejtuesve të automjeteve çka ka bërë që ditët e fundit të rritet ndjeshëm numri i viktimave.

Me heret mbremjen e djeshme, tre femije gjeten vdekjen dhe i ati u plagos rende ne Borizan prane Fushe Krujes.

RRITET BILANCI I VIKTIMAVE NE AKSIDENTIN E ELBASANIT

KOMENTE