English

Seanca e Kuvendit zhvillohet sot në orën 17:00

Tiranë, 27 dhjetor, NOA – Burime nga Kryesia e Kuvendit thënë për Agjencinë e Lajmeve NOA se pritet që seanca e Kuvendit të mblidhet sot në orën 17:00. Vendimi është marrë nga dy drejtuesit e grupeve parlamentare, të cilët kanë përcaktuar dhe rezultatin që kanë arritur negociatat e zhvilluara mes palëve prej tre ditësh.

PD-PS nuk kanë deklaruar ende për mediat nëse është arritur një marrëveshje, ndërsa zhvillimi i seancës së sotme flet për nj zhvillim pozitiv në zgjidhjen e krizës politike.

Pre tre ditës, deputetët e PD-së, Ilir Rusmali, Viktor Gumi dhe deputetët e PS-së, Fatmir Xhafa e Damian Gjiknuri.

a.k/NOA

KOMENTE