English

Shpërthen bomba në gjykatën e Athinës

Athinë, 30 dhjetor, NOA – Shpërthimi i një bombe ka tronditur sot qendrën e Athinës, duke i vënë zjarrin gjykatës së shkallës së parë në Greqi.

Sipas informacioneve të fundit, shpërthimi ka qenë i fuqishëm sa është dëgjuar në zonat përreth kësaj ndërtese.

Siç bëjnë me dije mediat vendase, policia u njoftua përmes një telefonate anonime, për praninë e bombës dhe doli se ishte e vërtetë.

Por për fat të mirë, ajo kishte mundur të bënte evakuimin e saj, e në këtë mënyrë nuk u shkaktuan viktima.

Nga policia bëhet e ditur se bomba ishte vendosur në një motoçikletë e cila qëndronte e parkuar në hyrje të ndërtesës.

n.e/NOA

KOMENTE