English

Ronaldinho: Ende nuk kam vendosur

Brazil, 8 Janar NOA - Ronaldinho nuk ka vendosur se kush do të jetë skuadra e tij e së ardhmes. Pohimi i tij u bë gjatë konferencës për shtyp në Copacabana Palace në Rio.

Së bashku me vëllain-menaxher de Assis dhe Gallianin, Dinho ka shpjeguar se ende nuk e ka kryer zgjedhjen e tij.

Deri tani janë katër, klubet kandidate: Flamengo, Gremio, Palmeiras dhe Corinthians.

“Ndihem ende një lojtar i vërtetë, falënderoj shumë ekipin e Milanit, por kam vendosur të kthehem në Brazil dhe kjo me qëllimin e vetëm për të marrë pjesë në Botërorin e Futbollit të vitit 2014.

Edhe Galliani ka dhënë këshillën e tij në lidhje me të ardhmen e talentit Brazilian duke deklaruar: “Unë them Flamengo”.

r.b/NOA

KOMENTE