Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Haga lehtëson Haradinaj nga akuzat
English

Haga lehtëson Haradinaj nga akuzat

E shtunë, 15 janar 2011, NOA- Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj është lehtësuar nga akuzat. Ky lajm I cili është bërë i ditur nga mediat kosovare, njofton se, Gjykata Ndërkombëtare e Hagës ka zbutur akuzat ndaj ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj dhe ish-bashkëluftëtarëve të tij, Lahi Brahimaj e Idriz Balaj. Ulja e numrit të akuzave është lajmëruar nëpërmjet një deklarate të lëshuar nga vetë gjykata për krimet e luftës. Në të thuhet se gjykatësit kanë urdhëruar prokurorët që të korrigjojnë dhe shkurtojnë një varg pikash në aktakuzën ndaj kreut të AAK-së dhe ta prezantojnë atë të riformuluar më 21 janar. Gjykimi ndaj Haradinaj pritet të filloj në fillim të muajit shkurt. a.y/NOA

KOMENTE