English

Pesë policë e dhjetra protestues përfundojnë në spital

Tiranë, 21 janar 2011, NOA- Një tjetër i plagosur është dërguar në këto momente drejt Spitalit Ushtarak.

I lënduari duket se ka marrë plagë nga shpërthimet që po kryhen nga ana e protestuesve, ndërkohë që janë pesë efektivë policie kanë përfunduar në spital me plagë nga protestuesit e dhunshëm që hodhën gurë, shkopinj druri, e mjete të tjera të forta në drejtim të forcave të rendit. Sipas të dhënave paraprake mësohet se njëri prej efektivave të policisë është në duart e mjekëve dhe ndaj tij po kryhet një ndërhyrje kirurgjikale.

a.y/NOA

KOMENTE