English

Dogji makinën e policisë në demonstratë, burg 55 vjeçarit

Fier, 27 janar 2011, NOA- Policia e Fierit ka arrestuar rreth dy orë më parë

Ibrahim Elezin 55 vjeç, i shpallur në kërkim për djegien e njërës nga makinave të policisë gjatë demonstratës së 21 janarit.

Arrestimi i Elezit erdhi pasi nga Gjykata e Tiranës ishte lëshuar një urdhër për kapjen e tij.

Gjatë demonstratës famëkeqe të 21 janarit u dogjën disa makina dhe u dëmtuan ambientet përreth Kryeministrisë.

a.y/NOA

KOMENTE