English

Kryeministri, pritje për familjarët e policëve dhe gardistëve

Tiranë, 27 janar, NOA – “Shpëtuat vendin nga një grusht shteti”. Me këto fjalë iu është drejtuar kryeministri Berisha familjarëve të policëve dhe gardistëve që mbrojtën institucionin e Kryeministrisë gjatë demonstratës së dhunshme të opozitës më 21 Janar.

Në një pritje të organizuar posaçërisht për ta, kreu i qeverisë rivlerësoi sërish rolin e tyre në mbrojtje të institucioneve dhe qetësisë publike.

“Ata janë heronj të Shqipërisë, gjë që e treguan edhe me mbrojtjen e flamurit kombëtar”, tha ai mes të tjerash ... (vijon)

n.e/NOA

KOMENTE