English

Rikthehet Coolio, mbreti i rrepit

Itali, 27 Janar NOA - Kishte disa vite që nuk dëgjohej më të flitej për të. Megjithatë mbreti i gangsta’s rap është rikthyer. Repperi amerikan Coolio, ka zgjedhur Italinë për prezantimin botëror të albumit të tij të ri, Greatest Hits. Një koncert live dhe parti i veçantë në lokalin Banque në Milano, do të zhvillohen për të festuar rikthimin e këngëtarit. Gati 15 vite nga suksesi i këngës Gangsta’s Paradise, e realizuar si kolonë zanore e filmit Dangerous Mind me Michelle Pfeiffer, Coolio është kthyer me një remix të goditur të tij. Coolio, që është pseudonimi artistik i Leon Ivey Jr, me sa duket është tërhequr shumë nga bukuria e Italisë, ku faktikisht remixi i ri i këngës është xhiruar në Milano.

r.b/NOA

KOMENTE