Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Policia flet për shpërthimin në “Rrugën e Kavajës”
English

Policia flet për shpërthimin në “Rrugën e Kavajës”

Tiranë, 31 janar, NOA – Shpërthimi i ndodhur orët e para të mëngjesit të sotëm në një pikë këmbimi valutor në Tiranë është ende pa autor. Policia e Tiranës ka deklaruar se që prej informimit për ngjarjen kanë nisur hetimet në lidhje me gjetjen e autorëve që vendosjes së lëndës eksplozive.

Ngjarja ka ndodhur sot në orën 01.00, në “Rrugën e Kavajës”, tek kryqëzimi i “21 Dhjetorit”.

Lënda eksplozive, e cila dyshohet të jetë e llojit tritol, është vendosur pikën e këmbimit valutor, në pronësi të qytetarit N. Hoxha, 54-vjeç, banues në Tiranë.

“Nga veprimet e kryera, rezulton se në qepenin e pikës valutore ishte vendosur një sasi lënde eksplozive e cila pasi ka shpërthyer, ka dëmtuar qepenin dhe derën prej xhami”, njofton Policia e Tiranës.

a.k/NOA

KOMENTE