English

Drejt Juve-Inter, sulmi bardhë e zi kërkon fitoren, formacionet mundshme

Torino, 12 Shkurt NOA - Sulmuesi më i ri i Juventusit Alessandro Matri, momentalisht ka vetëm një objektiv: “Të mundim Interin për të arritur sa më parë zonën Champions”. Sfida e ditës së dielë kundrejt zikaltërve është një shkarkim adrenaline. “Ata dhe Milani janë ende dy ekipet më të forta”, - shtoi Matri. Pikërisht në lidhje po me këtë sfidë ka folur dhe sulmuesi tjetër i ardhur gjatë merkatos së janarit tek Juventus, Luca Toni: “Duet t’i mundim për të qenë në garë për vendin e dytë”. Megjithatë ai paralajmëron: “Nuk duhet të pësojmë gol”.

Formacionet e mundshme

Juventus: Buffon; Sorensen, Bonuçi, Barzagli, Chiellini; Krasic, Aquilani, F. Melo, Marchisio; Matri, Del Piero. Në dispozicion: Storari, Grygera, Grosso, Martinez, Sissoko, Iaquinta, Toni. Delneri Të skualifikuar: asnjë

Të padisponueshëm: Rinaudo, De Ceglie, Quagliarella, Traore

Inter: Julio Cesar; Maicon, Ranoçhia, Cordoba, Nagatomo; Zanetti, Cambiasso, T. Motta; Snejider; Pazzini, Eto'o. Në dispozicion: Castellazzi, Materazzi, Natalino, Obi, Kharja, Pandev, Coutinho. Leonardo Të skualifikuar: Chivu (3) Të padisponueshëm: Lucio, Samuel, Stankovic, Mariga, Milito

r.b/NOA

KOMENTE