English

Capello: Reali dhe Barcelona e ndajnë titullin vetëm javën e fundit

E diel, 20 shkurt 2011, NOA- Fabio Capello, deklaron për mediat se titulli në La Liga do të vendoset në javën e fundit të sezonit.

Sipas tij, “Real Madridi dhe Barcelona do ta vendosin titullin në javën e fundit”.

Ai e argumentoi deklaratën e tij duke thënë se, “Real Madridi ka ekip më të kompletuar se Barcelona dhe për këtë arsye titulli do të vendoset në javën e fundit. Jose Mourinho po bën punë të mirë dhe Guardiola e di se Real Madridi më nuk do të humbasë pikë”.

Sipas tij pavarësisht entuziazmit të skuadrave respektive, momenti i fundit mund ti habisë të gjithë.

a.y/NOA

KOMENTE