Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Berisha: Imuniteti, opozita mbron korrupsionin
English

Berisha: Imuniteti, opozita mbron korrupsionin

Tiranë, 24 shkurt, NOA – Kryeministri Sali Berisha deklaroi sot në mbledhjen e Kuvendit se heqja e imunitetit do të ndalojë deputetët që të bëjnë pazare dhe afera korruptive.

Pas fjalës së Fatmir Xhafës, Berisha u shpreh se opozita ka respektin maksimal, por nuk mund të lejohet më shkelja e ligjit.

“Dua t’i them zotit deputet se sot për këtë parlament është një nga vendet e tij më të rëndësishme në 20 vitet e fundit. Nëqoftëse do të ishte bërë më kohë, nuk do të kishte bërë pallatet që do të zinin liqenin, Nuk do të kishte ndarë paratë e pishinave me kryetarin tënd. Nuk do të kishte ndodhur kurrë që kupola e partisë tuaj të përvetësojë 1 milionë metër katror”, tha Berisha.

Ai u shpreh se opozita po bënë apologjinë e korrupsionit. Ai shtoi se PS-ja do të ishte e besueshme në kërkesat e saj, “nëse do të kishte paraqitur ligjin për ndryshimin e Kushtetutës për imunitetin”.

a.k.NOA

KOMENTE