Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Halimi: Imuniteti, kalë beteje për këtë qeveri
English

Halimi: Imuniteti, kalë beteje për këtë qeveri

Tiranë, 24 shkurt, NOA Update – Zhveshja e imunitetit të deputetëve është një kalë beteje për këtë qeveri.

Kështu ka pohuar deputeti i Partisë Demokratike, Eduard Halimi, gjatë seancës së sotme plenare, duke argumentuar në këtë mënyrë nismën e sjellë në parlament nga Partia Demokratike.

Sipas tij, ky kufizim imuniteti është një mënyrë e qartë në luftën kundër korrupsionit.

Ai ka folur hapur në emër të njerëzve që duan të jenë të mbrojtur nga deputetët e tyre, duke u dhënë votën dhe duke u siguruar karrigen në Kuvend.

“Ju nuk mund të talleni me popullin. Duhet t’i tregojmë Shqipërisë se zbatojmë ligjin” tha ai.

n.e/NOA

KOMENTE