Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
ICITAP dhe OSBE kurorëzojnë trajnimet e Policisë së Shtetit
English

ICITAP dhe OSBE kurorëzojnë trajnimet e Policisë së Shtetit

Tiranë, 24 shkurt 2011, NOA- Ditën e nesërme ICITAP dhe Prezenca e OSBE-së në Tiranë organizojnë një ceremoni në përfundim të dy trajnimeve për Policinë e Shtetit dhe për Shërbimin e Kontrollit të Brendshëm.

Si rezultat i trajnimit, një grup instruktorësh policie do të dërgohen këtë verë në Afganistan për të trajnuar policinë vendase.

Të pranishëm në këtë ceremoni do të jenë Ambasadori i OSBE-së Eugen Wollfarth, konsullja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës Lyra Carr dhe Drejtori i Përgjithshëm i Policisë Hysni Burgaj.

Kjo ceremoni do të zhvillohet të premten, në Qendrën për Zhvillimin Policor në Sauk.

a.y/NOA

KOMENTE