Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Kamera 3D Panasonic: Ja modelet e fundit
English

Kamera 3D Panasonic: Ja modelet e fundit

Tiranë, 23 Shkurt, NOA- Panasonic ka bërë zyrtare kamerën 3D të serisë 900 me lente Leica, me sistemin e përditësuar dhe të fuqishëm 3MOS që ofron mundësinë për të regjistruar clips me definicion dhe cilësi si në modelin tradicional 2D dhe në atë 3D . Modelet e sapo paraqitura janë: Panasonic HDC-TM900, HDC-HS900 dhe HDC-SD900 me teknologjinë e re Crystal Engine Pro që ka performancë të lartë edhe në ndriçim të ulët.

Panasonic zbulon kështu një treshe videokamerash të reja digjitale: Panasonic HDC-TM900, Panasonic HDC-HS900 dhe Panasonic HDC-SD900 me sistemin e ri të avancuar 3MOS, ekran dixhital dhe me cilësi të lartë, stabilizim optik të imazheve.

Ndër tiparet e përbashkëta teknike, është bit rate 28Mbps për të marrë pamje e qartësi të madhe dhe pa vija. Teknologjia Crystal Engine PRO përballon dritën e ulët dhe optika është projektuar nga Leica Dicomar.

Modelet Panasonic HDC-TM900, HDC-HS900 dhe HDC-SD900 janë të pajisura edhe me një zmadhim optik 12x, një ekran LCD prej 3.5-inch, touchcreen më shumë nga Touch Zoom e Touch Shutter dhe me një pamje elektronike EVF.

KOMENTE