Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Konfliktohet për pronat me kushëririn, plagoset 39-vjeçari
English

Konfliktohet për pronat me kushëririn, plagoset 39-vjeçari

Shkodër, 24 shkurt, NOA – Një plagosje me pistoletë, në këmbë, i ka ndodhur 39-vjeçarit S.Kapllaj, banues i këtij fshati, i cili aktualisht ndodhet në spitalin e Shkodrës jashtë rrezikut për jetën.

Ngjarja konfirmohet nga burime të policisë së shkodrës, sipas të cilave, ato kanë mbërritur në vendin e ngjarjes dhe nga veprimet e para hetimore, rezultoi se Kanto Kapllaj, 29 vjeç, banues në Dedaj, është autori i krimit, për te cilin u bë shpallja në kërkim dhe po punohet për kapjen e tij.

Mësohet gjithashtu se ngjarja ka ndodhur për motive të dobëta, si pasojë e një konflikti pronësie mes dy kushërinjve.

Nga ana e policisë u kryen veprimet e duhura proceduriale e hetimore dhe materialet në ngarkim të Kanto Kapllajt, iu kaluan për ndjekje të mëtejshme prokurorisë së Shkodrës, për veprat penale të “Vrasjes me dashje e mbetur në tentativë” dhe “Mbajtjes pa leje të armeve dhe municioneve luftarake”.

n.e/NOA

KOMENTE