Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Kriza politike, Countryman mbërrin në Tiranë
English

Kriza politike, Countryman mbërrin në Tiranë

Tiranë, 24 shkurt, NOA - Zëvendës ndihmës sekretari i shtetit për Çështjet Evropiane dhe Euroziatike, Thomas Countryman ka mbërritur sot në Tiranë. Vizita e Contryman vjen disa orë para se Zëvendës Sekretari i Shtetit James B. Steinberg të vijën në vendin tonë, ku do të diskutojë për gjetjen e një zgjidhje politike në vend.

Canrtyman duket se do të përgatisë terrenin e vizitës së shefit të tij si dhe takimet e mundshme me drejtuesit e klasës politike. Ai pritet të zhvillojë një takime me zëvendëskryeministrin dhe Ministrin e Jashtëm Edmond Haxhinsto në orën 15.00.

Tema kryesore e takimit të Stainberg dhe Contryman janë zgjedhjet lokale dhe zgjidhja e ngërçit politik si dhe roli i Prokurores së Përgjithshme në hetimin e ngjarjeve të 21 janarit.

Pritet që Zëvendës Sekretari i Shtetit James B. Steinberg të mbajë nesër një konferencë për shtyp në orën 12.45.

a.k/NOA

KOMENTE