Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Mark Zuckerberg tani një protagonist komik
English

Mark Zuckerberg tani një protagonist komik

SHBA, 24 Shkurt, NOA- Mark Zuckerberg, miliarderi më i ri në botë do të bëhet protagonisti i një libri komik që rrëfen jetën e tij. Libri me 48-faqe është shkruar nga Jerome Maida dhe ilustruar nga Sal Field, titullohet "Mark Zuckerberg, krijuesi i Facebook" dhe do të jetë në dispozicion nga e mërkura në libraritë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Bluewater Productions, shtëpia botuese, ka thënë se Zuckerberg në këtë libër është më objektiv nga sa është paraqitur në filmin "The Social Network", i cili ka marrë tetë çmime Oskar.

"Me të drejtë apo jo, Mark Zuckerberg i është dashur të jetë i ashpër me persona që ka takuar në rrugën e tij të gjatë dhe shumë dhe shumë prej tyre janë ndjerë të tradhtuar. Unë i kam qëndruar besnik fakteve. Askush nuk është plotësisht i pafajshëm në këtë histori", ka thënë Maida.

a.e./NOA

KOMENTE