Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
OST: Moti i keq, stakohen linjat elektrike të tensionit të lartë
English

OST: Moti i keq, stakohen linjat elektrike të tensionit të lartë

Fierzë, 24 shkurt, NOA - Si rezultat i kushteve të këqija të motit, të krijuara në zonën verilindore të vendit, shoqëruar me erëra të forta dhe stuhi dëbore, janë stakuar linjat e tensionit të lartë Koman-Fierzë dhe Fierzë-Burrel.

Lajmi konfirmohet nga burimet zyrtare të Operatorit të Sistemit të Transmetimit, për agjencinë e Lajmeve NOA, duke sqaruar se megjithëse nuk ka probleme në furnizimin me energji elektrike të konsumatorëve në këto zona ose në zona të tjera të vendit, specialistët e OST po punojnë për riparimin sa më parë të këtyre linjave të dëmtuara.

n.e/NOA

KOMENTE