English

Patozi: Kompleksi i korrupsionit frenon opozitën për heqjen e imunitetit

Tiranë, 24 shkurt 2011, NOA- Kryetari i grupit kuvendor demokrat Astrit Patozi gjatë fjalës së mbajtur në parlament u shpreh se, Edi Rama është i zhytur në korrupsion me lejet e ndërtimit.

Sipas tij arsyeja që kundërshtohet heqja e imunitetit është, “ruajtja e imunitetit të Baronit të drogës i cili quhet Edi Rama”.

Sipas tij është ky kompleksi i cili pengon opozitën, është gjithashtu kompleksi i zhytjes në korrupsion i kryetarit të Bashkisë.

Ai tha se ky kompleks ishte ai që frymëzoi dhunën e pashembullt në 21 janar.

Patozi shtoi më tej se maxhoranca është e vendosur të vazhdojë luftën kundër korrupsionit.

“Sot ishte një ditë për t’i lënë mënjanë dallimet tona dhe për të vazhduar në rrugën e përbashkët në luftën e anti-korrupsionit”, u shpreh ai.

Duke iu drejtuar opozitës Patozi deklaroi se maxhoranca është e gatshme të pranoj amendimet Kushtetuese dhe është gati ti votojë në seancën e ardhshme.

a.y/NOA

KOMENTE