Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Prindërit romë përdorin fëmijët si skllevër
English

Prindërit romë përdorin fëmijët si skllevër

Trieste, 24 Shkurt NOA - Pasi kishin detyruar të kthenin në skllevër tetë fëmijët e tyre, dy prindër të etnisë rome, Dani Duric dhe Silvana Novak, janë dënuar nga Gip në Trieste me gjashtë vite heqje lirie secili. Fëmijët ishin detyruar të vidhnin në apartamente të shumtë. Ky hetim vazhdoi dhe nëpërmjet përgjimeve telefonike. Tetë fëmijët, mes të cilëve dhe një vajzë 12 vjeçare, të cilët duhet thënë se ishin cilësuar si tepër të aftë, madje të “kuotuar” në tregun e hajdutëve të vegjël, me një shifër prej 200 mijë eurosh. Fëmijët aktualisht kanë kaluar në kujdestarinë e strukturave shtetërore në Veneto.

r.b/NOA

KOMENTE