Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Ristani: Vendet vakante në KZAZ të ligjshme, fluks kërkesash për plotësimin e tyre
English

Ristani: Vendet vakante në KZAZ të ligjshme, fluks kërkesash për plotësimin e tyre

Tiranë, 24 shkurt 2011, NOA- Gjatë mbledhjes së ditës së sotme të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, kryetari i tij Arben Ristani është shprehur lidhur me vendet vakante të KZAZ-ve.

Ristani ka theksuar ligjshmërinë e vendimit për shpalljen vakante të vendeve të opozitës në KZAZ-të, dhe bëri të ditur se ka pasur një fluks kërkesash për plotësimin e këtyre vendeve nga individë jashtë politikës, pas thirrjes së bërë nga ky institucion për plotësimin e kushteve.

Ndërsa prej disa javësh anëtarët opozitar bojkotojnë punimet, ditën e sotme janë regjistruar dy subjekte politike, Partia Demokratike dhe Lidhja Demokristiane Shqiptare.

a.y/NOA

KOMENTE