Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Ruçi: Berisha, sundimtar si Mubaraku e Gedafi
English

Ruçi: Berisha, sundimtar si Mubaraku e Gedafi

Tiranë, 24 shkurt, NOA – Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Gramoz Ruçi deklaroi sot se pas ngjarjeve të 21 janarit, kërkesat e mazhorancës në Kuvend për ndryshimin e rregullores, tregojnë se vendi drejtohet nga njerëz si në Libi dhe në Egjipt.

“Nëse do t’i hedhësh një sy asaj letre që ke hedhur në tavolinë, Shqipëria çdo ditë e më shumë po vërteton se ka një Mubarak, Shqipëria s’është Libi, por ka një sundimtar si Gedafi”, tha Ruçi në fjalën e tij, pas deklaratave të kryeministrit Sali Berisha.

Duke folur për ndryshimet në rregullore, Ruçi u shpreh se “nga dita e sotme sundimtari juaj ka vendosur të mos marrë asnjë përgjigje për ato që shpreh në sallën e Kuvendit”.

Kreu i grupit Parlamentar të PS-së ka replikuar me kryetaren e Kuvendit për ndërprerjen e fjalës në Kuvend.

a.k/NOA

KOMENTE