Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
E rrallë: Lind fëmija nga embrioni i ngrirë 11 vite më parë
English

E rrallë: Lind fëmija nga embrioni i ngrirë 11 vite më parë

E diel, 27 shkurt 2011, NOA- Një histori e rrallë është zbuluar në Itali, pasi një fëmijë ka lindur nga një embrion i ngrirë 11 vite më parë.

Fëmija tani është dy vjeç, gëzon shëndet të plotë dhe nuk e di që ka shënuar rekord: është fëmijë që ka lindur nga një embrion u konservuar për 11 vite rresht.

Ky është rasti i parë i shënuar në Itali, pasi në Britaninë e Madhe vitin e kaluar ishte përdorur një embrion i ngrirë 20 vite më parë.

“Konfirmimi për faktin se embrionët e ngrirë mund të mbijetojnë për shumë kohë, është një ngrirje korrekte dhe e padëmshme”, është shprehur përgjegjësi për modulet e infertilittetit, dhe asistente në Universitetin e Bolonjas, Eleoonora Porcu.

a.y/NOA

KOMENTE