Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Koreja e Veriut: Do sulmojmë Amerikën
English

Koreja e Veriut: Do sulmojmë Amerikën

Kore, 27 shkurt, NOA - Koreja e Veriut ka paralajmëruar se do të sulmojë Jugun dhe Shtetet e Bashkuara nëse provokohet gjatë stërvitjeve të përbashkëta ushtarake të dy vendeve, e cila është parashikuar për nesër. Kërcënimi i fundit vjen disa javë pas dështimit të negociatave midis dy Koreve.

Tensionet në Azinë Lindore janë rritur që nga fundosja e luftanijes jugokoreane vitin e kaluar. Koreja e Veriut i ka mohuar akuzat e Jugut se ishte e përfshirë në incident.

Stërvitjet e ardhshme ndërmjet Koresë Jugore dhe Shteteve të Bashkuara kanë për synim përgatitjen për çdo emergjencë të mundshme në Gadishullin Korean.

NOA

KOMENTE