Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Nuk ka qetësi në Tunizi, 3 të vrarë nga protestat
English

Nuk ka qetësi në Tunizi, 3 të vrarë nga protestat

Tunizi, 27 shkurt, NOA - Të paktën tre njerëz kanë humbur jetën në trazirat e fundit në Tunis. Raportet flasin për 100 persona të arrestuar për zjarrvënie dhe dëmtim të pronës, pasi protesta paqësore kundër qeverisë së përkohshme u kthye në dhunë.

Protestat antiqeveritare në Tunizi çuan në largimin e presidentit Ben Ali muajin e kaluar, ndërsa frymëzuan kryengritje popullore edhe në vende të tjera të Lindjes së Mesme dhe Afrikës së Veriut.

NOA/DV

KOMENTE