Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Si shndërrohesh nga droga
English

Si shndërrohesh nga droga

SHBA, 28 Shkurt NOA - “Face of Meth” është projekti që ka lindur në 2005, si ide e zyrës së sherifit të Multnomah County, në Portland, Oregon. Bëhet fjalë për një seri imazhesh që do të shpërndahen për efekt edukimi mbi efektet e në fytyrë, që pësohen tek personat që përdorin metamfetamine, me shumë mundësi eksituesin sintetik më të konsumuar në mbarë botën dhe që ka një impakt shkatërrues dhe në Evropë, kjo të paktën siç tregohet dhe në këtë studim të Komunitetit Evropian. Suksesi i fushatës ishte aq i gjerë sa në harkun e rreth 6 viteve, është duke u përpjekur për tu provuar sërish të njëjtën ide. Kështu janë vënë në dukje mjaft mirë fytyrat, të cilat kanë pësuar ndrsyhime si pasojë e abuzimeve me metamfetaminë, heroinë dhe kokainë dhe kjo falë një projekti të ri: “From Drugs to Mugs”.

r.b/NOA

KOMENTE