English

Inter fiton dhe afrohet me kreun

Milano, 28 Shkurt NOA - Një gol i Sneijder dhe i Eto’o i kanë dhënë fitoren Interit kundër Sampdorias në ndeshjen e mbrëmjes së javës së 27 të Seria A. Tre pikë shumë të rëndëishme për zikaltërit që i kanë ngritur mirë në klasifimkimin e përgjithshëm. Aktualisht Interi është në vendin e dytë në kuotën e 53 pikëve dhe janë në pritje të ndeshjes së sotme mes Milanit dhe Napolit. Djemtë e Leonardos duhet thënë se janë të buzëqeshur, por në krahun tjetër Sampdoria ka zhvilluar një ndeshje tepër të bukur, madje duke goditur dhe një shtyllë.

r.b/NOA

KOMENTE