Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Bota arabe tronditet sërish, viktima në Bahrein dhe Jemen
English

Bota arabe tronditet sërish, viktima në Bahrein dhe Jemen

Jemen, 4 mars, NOA – Lajme gjithmonë e më të zymta mbërrijnë nga bota arabe orët e fundit, ku duhet se është rishfaqur sërish vala e protestave kundër pushtetmbajtësve.

Kështu, bëhet me dije se në Jemen janë shkaktuar disa të vrarë nga ana e kryengritësve, prej sulmeve të forcave qeveritare ndaj tyre.

Thuhet se gjatë këtyre sulmeve janë vrarë të paktën dy persona dhe janë plagosur shtatë të tjerë.

Nga ana tjetër, thuhet se në Bahrein, përshkallëzohet dhuna ndërfetare mes sunitëve dhe shiitëve, ndërsa Tunizia do të mbajë zgjedhjet e përgjithshme në 24 korrik.

n.e/NOA

KOMENTE