Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Forcat e Gadafit rimarrin disa qytete
English

Forcat e Gadafit rimarrin disa qytete

Libi, 6 mars, NOA - Televizioni shtetëror i Libisë ka njoftuar se forcat besnike të liderit libian, Muamer Gadafi, kanë rimarrë kontrollin e dy qyteteve bregdetare, al-Zavijah dhe Misrata.

Raportet po ashtu flasin se trupat qeveritare kanë lëvizur drejt Bengazit, ndonëse nuk ka ndonjë konfirmim të pavarur të informacioneve.

Në një intervistë për mediat franceze, Gadafi ka thënë se Libia do të bëhet katalizator terrorizmi nëse ai përmbyset.

NOA/RFE

KOMENTE