English

Homazhe te Varrezat e Dëshmorëve në Prekaz

Prekaz, 6 mars, NOA - Në 13-vjetorin e shënimit të Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, drejtues të institucioneve të vendit sot do të bëjnë homazhe te Varrezat e Dëshmorëve në Prekazin legjendar.

Në ora 12:00 në Teatrin Kombëtar të Kosovës në Prishtinë do të mbahet një akademi përkujtimore.

Manifestimi “Epopeja e UÇK-së” përmbyllet nesër në Prekaz me ndezjen e zjarreve dhe me një koncert në Skenderaj.

NOA

KOMENTE